Jakie cechy ma dobry atlas

Atlas domowy do ćwiczeń tytan w zaciszu domowym to bez wątpienia doskonała alternatywa dla siłowni. W dalszej perspektywie może też okazać się to rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż karnety na siłownię przeznaczone dla wszystkich członków rodziny. Ponadto, w domu nie musimy martwić się spojrzeniami obcych osób, a przy tym nie tracimy czasu na dojazdy na siłownię. Możemy ćwiczyć w każdym czasie, o dowolnej porze. Atlas jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą schudnąć, czy też zależy im na tym, żeby zbudować masę mięśniową. 

Czym w ogóle jest atlas?

Każda osoba, która miała okazję chociaż raz być w klubie fitness, czy też na siłowni, na pewno zauważyła skomplikowanie wyglądające urządzenia do ćwiczyć. Kiedy spojrzymy na nie pierwszy raz, to zapewne ćwiczenia na nich mogą wydawać się katorżnicze, jednak wielu instruktorów podkreśla, że ćwiczenia na atlasie są zdecydowanie bezpieczniejsze, niż na przykład trening z wolnym obciążeniem. Atlas doskonale sprawdzi się w przypadku osób niedoświadczonych, ponieważ na nim ryzyko kontuzji jest jedynie minimalne. 

Atlas oraz jego zalety

Każda osoba, która regularnie chce wykonywać treningi siłowe, bardzo często zastanawia się, czy lepiej sprawdzi się ławeczka, czy właśnie atlas. Jeżeli o niego chodzi, to będzie on doskonałym rozwiązaniem, kiedy na przykład chcemy wyrzeźbić swoje cało. Ławeczka dobrze sprawdzi się na przykład w trakcie ćwiczeń robionych z myślą o masie, a tymczasem atlas znacznie szybkiej ukształtuje dane partie mięśniowa. Na atlasie, jesteśmy w stanie zrobić wiele ciągłych ruchów, które nie zostaną przerwane, na przykład przez próbę utrzymania równowagi.

Atlas do ćwiczeń w domu – czemu warto go mieć?

Atlas do ćwiczeń to jeden z najbardziej uniwersalnych sprzętów treningowych, jaki jest w stanie zapewnić nam systematyczną i stałą pracę nad różnymi partiami mięśni. Wiele osób, które zawodowo zajmują się profesjonalnym  bodybuildingiem uważa twierdzi, że jeżeli zależy nam na tym, aby uzyskać niezwykle efektowne rezultaty w zakresie rozbudowy i rzeźby mięśni, to ćwiczenia na atlasie niestety okażą się niewystarczające. 

Stanowisko do ćwiczeń – podstawa wyposażenia każdej siłowni

Jeżeli zależy nam na tym, aby wybrać odpowiedni atlas, koniecznie musimy skupić się na komforcie użytkowania danego urządzenia, jak również na stylistyce urządzenia. Warto również brać pod uwagę opinie innych użytkowników danego sprzętu, które mogą znacząco pomóc nam przy wyborze urządzenia, które będzie w naszym wypadku dobrze się sprawdzało.