Trening całego ciała w domowej siłowni

Stworzenie własnej siłowni lub wygospodarowanie miejsca w mieszkaniu, które mogłoby umożliwić codzienny trening – jest bardzo dobrym sposobem, aby oszczędzić czas na wyjścia i dojazdy do siłowni. Spora część osób zastanawia się jakie urządzenie do ćwiczeń sprawdzi się w przypadku chęci trenowania całego ciała  – w domu.

Jakie urządzenie do treningu całego ciała? 

Z pewnością jedną z najlepszych opcji w tej dziedzinie będzie atlas do ćwiczeń – sprzęt do ćwiczeń siłowych, który pozwoli na stworzenie siłowni w zaciszu domowym. Atlasy będą bardzo dobrym wyborem jako urządzenie do wykonania profesjonalnego treningu całego ciała przede wszystkim ze względu na wielofunkcyjność. 

Jak wybrać atlas do ćwiczeń?

Przed zakupem należy upewnić się czy sprzęt przeznaczony jest do użytku domowego, wiele firm oraz sklepów oferuje produkty, które przeznaczone są jedynie do użytku na siłowni, a co za tym idzie nie będzie on pod wielu względami dopasowany do korzystania z niego w domu. Co istotne, w sytuacji kiedy atlas zakupiony zostaje do domu, konieczne jest, aby dokładnie sprawdzić jego wymiary: całkowitą wysokość, długość oraz szerokość. 

Kolejną niezbędną rzeczą do zweryfikowania przed zakupem jest dopuszczalna waga użytkownika, oraz weryfikacja z jakich materiałów został wykonany sprzęt, czy spełnia wszystkie standardy techniczne i co najważniejsze, czy jest on w pełni bezpieczny. Warto zwrócić również uwagę na to czy główne siodełko posiada regulacje i czy jest pokryte materiałem o dobrej jakości – jest to element, który będzie używany podczas większości ćwiczeń, dlatego istotne aby był on wygodny i nie powodował dyskomfortu podczas wykonywanych ćwiczeń. Rzeczą bardzo ważną jest również gwarancja na zakupiony przedmiot – warto upewnić się, że produkt takową posiada.

Jedną z najważniejszych kwestii podczas zakupu jest wybór sprzętu, który będzie posiadał funkcje, które pozwolą na pracę nad partiami ciała, które użytkownik chce trenować i doskonalić. Na rynku znajduję się mnóstwo urządzeń, które oferują różny zakres przyrządów, dlatego ważne, aby przed zakupem upewnić się co do pełnej funkcjonalności urządzenia oraz do tego co dokładnie znajduje się w oferowanym zestawie.

Bardzo duży wybór w zakresie funkcjonalności oraz dopasowania pod upodobania i preferencje użytkownika posiada atlas tytan firmy HMS, firma oferuje zarówno urządzenia ze standardowymi funkcjami o mniejszych rozmiarach, jak i te o szerszym zakresie, zawierające również dodatkowe przyrządy, typu hantle, gryf itp.